Szybki kontakt   +48 22 300 14 86

OPTIMUM - Nowoczesne Zarządzanie Sp. z o.o. jest orędownikiem wprowadzania modernizacji, które służą oszczędnościom w eksploatacji nieruchomości wspólnej, korzystaniu z odnawialnych źródeł energii oraz przyjaznemu stosunkowi członków Wspólnoty Mieszkaniowej do środowiska naturalnego.

Prowadzenie, a także nadzorowanie bieżącej obsługi budynków nie ma przed nami żadnych tajemnic. Swoim klientom oferujemy profesjonalne administrowanie nieruchomościami. Zlecając nam opiekę nad nieruchomością, zyskujecie Państwo pewność, że zapewnimy techniczne bezpieczeństwo budynku jak i bezpieczeństwo mieszkańców.

Naszym głównym obszarem działalności jest Warszawa. Zarządzanie nieruchomościami to działalność, którą praktykujemy od wielu lat. Możemy zagwarantować najlepszą jakość obsługi administracyjno-księgowej. Obszar naszego działania, oprócz dzielnic Warszawy takich jak: Warszawa - Białołęka (w tym Tarchomin), Wawer (w tym Anin), Warszawa Praga, obejmuje również obszar Marki, Ząbki, Zielonka.

Tytułem wstępu - przedstawiamy kilka przykładów modernizacji zastosowanych w „ekologicznych” wspólnotach.

Ogniwa fotowoltaiczne

Zastosowanie rozwiązań opartych na zasobach energii słonecznej i zamiana jej na energię elektryczną, pozwala praktycznie bezkosztowo czerpać energię niezbędną do oświetlenia tzw. części wspólnych. Rozwiązanie stosowane głównie do oświetlenia terenów zielonych, ścieżek spacerowych, altan oraz fasad i elewacji budynków.

Sposób na deszczówkę

W naszym klimacie na brak opadów nie można narzekać. Odpowiednio gromadzone zasoby wody deszczowej mogą być źródłem oszczędności dla Wspólnoty. Dla Wspólnot dysponujących terenem zielonym, ogrodem – zapasy deszczówki to znakomity sposób na bardzo ekologiczny sposób nawadniania.

Kolektory słoneczne pomogą ogrzać budynek

Od kilku lat obserwuje się skuteczne wykorzystywanie energii słonecznej do wspomagania systemów zasilających budynki w energię cieplną. Nie każda Wspólnota, zarówno ze względu na uwarunkowania techniczne jak i finansowe - może skorzystać z takiego rozwiązania.Warto przy pomocy fachowców rozważyć, czy takie rozwiązanie w konkretnym przypadku jest możliwe do zastosowania - jeśli tak to w ostatecznym rozrachunku może być zdecydowaną korzyścią finansową dla Wspólnoty.

„Kamień” i twarda woda

To bolączka instalacji wodnej każdego gospodarstwa domowego, ale również „choroba” rurociągów wodociągowych i ciepłowniczych. Odkładający się kamień niszczy wszystko, od urządzeń AGD, poprzez baterie, pozostawia trudne do usunięcia ślady na szkle, armaturze. Kamień skraca żywotność naszych instalacji oraz urządzeń pomiarowych. Dziś możemy w bardzo łatwy sposób rozwiązać ten problem. Rynek oferuje szereg skutecznych i niezbyt kosztownych rozwiązań uzdatniania i zmiękczania wody. Najbardziej powszechne jest stosowanie "zmiękczania chemicznego". Zielona Brama24.pl rekomenduje bardziej ekologiczne i zdrowe: nakładki elektromagnetyczne na rurociągi. Zdobywają coraz większe uznanie we Wspólnotach, są mniej kosztowne i mniej inwazyjne, a tak samo skuteczne.

Radiowe opomiarowanie ciepła i wody

Nowa technologia pozwala Wspólnotom Mieszkaniowym na dokładniejsze i bardziej wygodne mierzenie ilości zużytego ciepła czy też wody. Nowoczesne mierniki ciepła - tzw. ultradźwiękowe są nie tylko bardzo dokładne, mało wrażliwe na ew. zanieczyszczenia wody, ale również bardzo ekonomiczne w montażu i przyjazne w eksploatacji. Zastosowanie w nowoczesnych miernikach - dodatkowego modułu „radiowego” pozwala odczytać zużycie ciepła lub wody w każdej chwili, bez konieczności wchodzenia do lokalu a nawet budynku - drogą radiową. Nowoczesne mierniki są trwalsze i coraz powszechniej wypierają te tradycyjne. Są "ekologiczne" gdyż służą dłużej niż mierniki tradycyjne, łatwiej też dokonać ich obowiązkowej "legalizacji" po upływie 5 lat.